ponedeljek, 10. april 2017 Izr. prof. dr. Andreja Kutnar: »Slovenija je dežela priložnosti!«

V petek, 7. aprila, je Univerza na Primorskem gostila zagonski sestanek projekta InnoRenew. Srečanja se je udeležila tudi mag. Magda De Carli, vodja enote za širjenje odličnosti in večanje vključenosti »Spreading Excellence and Widening Participation«, ki je del Generalnega direktorata za raziskave in inovacije pri Evropski komisiji.

Izr. prof. dr. Andreja Kutnar je tako povzela delo: »Na dvodnevnem zagonskem sestanku smo udeleženci pristopili k izvajanju aktivnosti projekta izgradnje Centra odličnosti InnoRenew CoE, katerega glavna konkurenčna prednost je njegova interdisciplinarnost in osredotočenost na internacionalizacijo. Podpisane so bile že prve pogodbe z globalnimi strokovnjaki iz Združenih držav Amerike, Velike Britanije in Nemčije, ki bodo s svojimi izkušnjami prispevali k odličnosti centra. Objavili smo tudi že prve razpise za prosta delovna mesta vodij raziskovalnih skupin, in sicer na področjih: kompozitov iz obnovljivih virov, trajnostne gradnje, rabe informacijskih tehnologij v gradbeništvu in na področju zdravega grajenega okolja.« Kot je še dejala Kutnarjeva, bo zasebni neprofitni zavod InnoRenew CoE tudi v prihodnje poročal javnosti o napredku, razvoju in vpetosti projekta v regionalno okolje.

Daljši povzetek sestanka z izjavami sodelujočih je objavljen na portalu UP BUDI.

Na fotografiji: udeleženci kick-off sestanka. Foto: Marko Posavčević