petek, 21. junij 2019 Fieldsov nagrajenec Stanislav Smirnov na 8ECM napovedal javno predavanje

Z veseljem naznanjamo, da je še en Fieldsov nagrajenec, Stanislav Smirnov, napovedal udeležbo na 8. Evropskem kongresu matematike!

Stanislav Smirnov je ruski matematik, katerega delo vključuje kompleksne in geometrijske analize, dinamične sisteme in teorijo verjetnosti. Leta 1996 je doktoriral na Caltechu pod vodstvom Nikolaja G. Makarova.

Leta 2004 je prejel nagrado EMS, na svetovnem mednarodnem matematičnem kongresu pa je leta 2010  za svoje delo na področju matematičnih temeljev statistične fizike, prejel Fieldsovo nagrado.

Med letoma 1998 in 2003 je Smirnov predaval na Kraljevem inštitutu za tehnologijo v Stockholmu. Od leta 2003 je profesor na Univerzi v Ženevi in hkrati direktor švicarskega nacionalnega centra za kompetence na področju raziskovanja “Matematike v  fiziki” (SwissMAP)
Prav tako od leta 2010 vodi laboratorij Chebyshev na državni univerzi v Sankt Peterburgu in aktivno sodeluje pri organizaciji ICM2022 v Sankt Peterburgu, ki bo neposredno sledil našemu 8ECM.

Veselimo se, da bomo profesorja Smirnova pozdravili na 8. Evropskem kongresu matematike v Portorožu!

Vabljeni k spremljanju spletne strani www.8ecm.si, kjer bomo objavljali tekoče novice s priprav na 8ECM!

(Foto: altech Alumni Association)