četrtek, 15. februar 2018 Famnitov natečaj: PIezija v slovenščini

V sklopu Famnitovih izletov v matematično vesolje UP FAMNIT organizira natečaj PIezije v slovenščini.

PIezija je poezija, v kateri mora število črk v n-ti besedi sestavka biti enako n-ti decimalki v desetiškem zapisu števila Pi. Nekaj prvih decimalk števila PI lahko najdete na http://www.piday.org/million/.

Verjetno najbolj znana PIezija v angleščini je:
"How I need a drink, alcoholic of course, after the heavy lectures involving quantum mechanics." (3,14159265358979)

Nagrade, izbor in objava

Izbrali bomo tri najboljše PIezije, katerih avtorji bodo prejeli naslednje nagrade:

• 1. nagrada:  matematična stenska ura,
  • 2. nagrada:  4 vstopnice Gledališča Koper za ogled izbrane predstave*,
  • 3. nagrada:  2 vstopnici Gledališča Koper za ogled izbrane predstave*.

Vsi ostali sodelujoči prejmejo simbolično nagrado.

Prispevke bo ocenjevala 5-članska komisija, ki bo zastopala tako matematično kot literarno področje. Nagrajence bo izbrala na podlagi naslednjih kriterijev:

• IZVIRNOST – besedilna ali oblikovna izvirnost besedila,
  • DOLŽINA – število predstavljenih cifer, njihova pravilnost,
  • VSEBINSKA SMISELNOST BESEDILA.

Kdo lahko sodeluje na natečaju?

Na natečaju lahko sodelujejo vsi, razen zaposlenih na Univerzi na Primorskem. Zaposleni lahko v natečaju sodelujejo zgolj s prispevki, vendar brez možnosti nagrade.
Na natečaju lahko sodelujejo tudi sodelujoči in nagrajenci prejšnjega natečaja, vendar ne z istimi ali podobnimi deli kot v prvem natečaju.

Rok za oddajo

Pričetek natečaja je 14. 2. 2018. Rok za oddajo je 7. 3. 2018 (elektronska oddaja do 23:59 tega dne).
Podrobnejše informacije o natečaju so objavljene na tej povezavi.

Vabljeni k sodelovanju!

*Prevzem vstopnic za ogled predstave Za blagor vseh ljudi, ki bo v sredo, 18. aprila, ob 20. uri v Gledališču Koper, bo možen po 15. marcu na blagajni Gledališča Koper.