petek, 13. januar 2017 Društvo študentov biopsihologije vabi na ogled filma Awakenings

Društvo študentov Biopsihologije vabi na naslednji homeorestični dogodek, ki bo v četrtek, 19. januarja, ob 19.00, v študijski sobi v Galebu (Kettejeva 1) v Kopru.

Na psiho-socio-biološko obarvanem večeru si bomo ogledali film Awakenings (P. Marshall, 1990), za njegovo umestitev pa bo poskrbel nevrolog dr. Bojan Rojc.

Več o filmu:

Film Awakenings prikazuje utrip psihiatričnih bolnišnic v šestdesetih letih in odkritje prvega zdravila za Parkinsonovo bolezen, ki je danes precej poznana bolezen živčevja. Povzroča jo propad nevronov v bazalnih ganglijih, to pa je struktura, ki je odgovorna predvsem za avtomatične, ritualne odgovore, ki pa predstavljajo večino našega delovanja. Film prikazuje paciente popolnoma odrezane od zunanjega sveta in skoraj neverjetno spremembo, ko prejmejo takrat novo zdravilo L-dopa. Film je narejen po resničnih dogodkih, ki jih v istoimenski knjigi opisuje Oliver Sacks, britanski nevrolog, ki je leta 1959 prvi preizkusil delovanje zdravila.