ponedeljek, 29. januar 2018 Dr. Vita Poštuvan finalistka za komunikatorico znanosti SZF

Prejšnji teden so na slavnostni akademiji Zahvalnega dneva Slovenske znanstvene fundacije podelili priznanja za dosežke pri komuniciranju znanosti in o znanosti v preteklem letu. Eden od prejemnikov priznanja prometej znanosti za odličnost v komuniciranju je izr. prof. dr. Jonatan Vinkler z Oddelka za slovenistiko UP FHŠ.

Naziv komunikatorica znanosti leta 2017 je prejela dolgoletna novinarka in urednica Dela Silvestra Rogelj Petrič, ki je bila pred 32 leti pobudnica za nastanek priloge Znanost, še danes edine redne tovrstne priloge v dnevnem časopisju. V ožji krog letošnjega izbora se je uvrstila tudi doc. dr. Vita Poštuvan (UP FAMNIT in UP IAM), ki je bila prejemnica prometeja znanosti za leto 2014 in je tokrat prejela listino za finalistko izbora za komunikatorico znanosti leta 2017.

Več o delu dr. Vinklerja in dr. Poštuvan ter o ostalih prejemnikih nagrad lahko preberete na portalu UP BUDI.

Čestitke vsem prejemnikom nagrad in finalistom za pomembno delo, ki ga opravljajo na področju komuniciranja znanosti!