petek, 6. september 2019 Člani društva alumnov Tehniške univerze v Gradcu gostje UP FAMNIT

V petek, 6. 9. 2019, so nas obiskali člani društva alumnov Tehniške univerze v Gradcu (alumniTUGraz 1887).

Na programu celodnevnega srečanja je bila tudi predstavitev naše univerze in Zavoda InnoRenew CoE, ki je gostil diplomante avstrijske univerze. Direktorica zavoda dr. Andreja Kutnar je udeležencem predstavila zgodbo razvoja raziskovalnega inštituta, vse od začetnih faz s prijavami projekta pa do danes. Poudarila je predvsem raziskovalna področja in projekte, s katerimi se interdisciplinarna skupina raziskovalcev ukvarja, in izrazila veselje, da so člani društva alumnov izbrali prav Koper, Univerzo na Primorskem in InnoRenew CoE za letno srečanje.

Delavnica se je nato nadaljevala z osmimi predavanji o trajnostnih zgradbah, energiji in zdravju. Poleg predstavnikov iz akademskih krogov sta bila prisotna tudi dva predstavnika avstrijskih podjetij, ki sta spregovorila o svojih pogledih na vidike trajnostnosti in uporabo teh v industriji.

Po zaključeni delavnici je bil čas za voden ogled laboratorijev Univerze na Primorskem in inštituta InnoRenew CoE.