petek, 25. september 2015 Vžgano v spominih: Usposabljanje iz ustne zgodovine

UP ZRS kot vodilni partner mednarodenga projekta Vžgano v spominih (Burnt in memories) od 12. do 16. oktobra 2015 organizira usposabljanje iz ustne zgodovine.

Gre za prvo aktivnost projekta, ki inovativno pristopa k skoraj prezrti tematiki požigov vasi v multietničnem obmejnem območju med Italijo, Slovenijo in Hrvaško. Usposabljanje je namenjeno tako mladim kot vsem, ki jim je tematika blizu in bi se radi naučili novih veščin. Usposabljanje bodo izvedli raziskovalci, asistenti ter profesorji UP ZRS.

Udeleženke in udeleženci se bodo v okviru usposabljanja udeležili ekskurzije na Hrvaško, interdisciplinarna skupina strokovnjakinj in strokovnjakov pa jim bo predstavila osnove teorije, zlasti pa prakse ustne zgodovine. Opravili bodo intervjuje s pričo požiga ene izmed požganih vasi v okolici Kopra in naredili nekaj posnetkov izgleda vasi danes. Glavni rezultat bodo zbrana in posneta ustna pričevanja.

Usposabljanje je brezplačno, potekalo pa bo na UP ZRS v Kopru.

Prijavite se lahko do torka, 6. oktobra 2015, preko spletne prijavnice

Več informacij o usposabljanju in podroben program pa lahko najdete na spletni strani UP ZRS

Lepo vabljeni!