torek, 29. marec 2016 Vabljeni na mednarodni NASA Space Apps Challenge hackathon

Mendarodni NASA Space Apps Challenge hackathon bo potekal med 22. in 24. aprilom 2016 v Kopru, v organizaciji UIP – Univerzitetnega inkubatorja Primorske.

Mednarodni hackathon bo potekal na sedmih celinah, v kar  200 mestih istočasno. Prireditev temelji na sodelovalnem reševanju problemov, s ciljem izdelave odprtokodne rešitve za globalne izzive. Hackathoni so tehnološki razvojni maratoni, namenjeni talentiranim prostovoljcem – razvijalcem, inženirjem, tehnologom, programerjem in oblikovalcem.

Letošnje tematike so tehnologija, aeronavtika, vesoljska postaja, sončni sistem, Zemlja in potovanje na Mars. Problemske sklope najdete TUKAJ.

Dve najboljši rešitvi zastavljenih izzivov bosta napredovali na mednarodno tekmovanje in ocenjevanje. Nagrade so od 16.000 eur s 3- mesečnim bivanjem v pospeševalniku v Skopju do možnosti pridobitve 1.500.000 eur tveganega kapitala ter predstavitvijo projekta na Stanford University. Lokalni zmagovalci v Kopru bodo prejeli vikend paket v Ženevi z obiskom inštituta CERN.

Prijavite se lahko TUKAJ. Več informacij najdete v brošuri, na uradni spletni strani, Facebook profilu ter Twitterju.

Vabljeni k udeležbi!