sreda, 2. oktober 2013 Vabilo na javno tribuno ob projekciji filma "Pablova zima"

V prizadevanju za dvig kulture varnosti v Evropski uniji je Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA) razglasila 43. teden letošnjega leta za Evropski teden varnosti in zdravja pri delu 2013.

V okviru tega tedna vas Univerza na Primorskem v sodelovanju z Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti
vabi na predvajanje dokumentarnega filma Pablova zima (»El Invierno de Pablo«),
španskega režiserja Chica Pereira z javno tribuno,

ki bo v torek, 8.10.2013 s pričetkom ob 14. uri

v avli palače Armerija, Titov trg 4, Koper

Na DOK Leipzig 2012 (mednarodni festival dokumentarnih in animiranih filmov) je film prejel nagrado EU-OSHA za najboljši dokumentarec o problematiki delovnega okolja. Kratek povzetek vsebine filma :

"Gre za intimni portret naslovnega junaka, nekdanjega rudarja, sedaj pa upokojenega starega nergača, verižnega kadilca in cinika Pabla, ki z ženo živi v podeželskem mestecu v Španiji. Pablo ima za seboj že več srčnih infarktov, zato je prepričan, da živi na “sposojenem” času. Predvsem pa je prepričan, da bo živel dlje, če se bo uspešno izogibal zdravnikov. V kraju, kjer živi, je bil nekoč rudarski center, medtem ko danes okoliš nazaduje.  Tam živijo predvsem starejši ljudje, skupaj s Pablom, ki naniza  toliko  sarkastičnih  komentarjev, da je film  skoraj komedija, čeprav je prežet tudi z melanholijo redkih preživelih rudarjev, ki jim je Pereira tudi posvetil film."

VABILO.PDF