ponedeljek, 17. november 2014 Vabilo na filmski festival: Nagrada Darko Bratina. Poklon viziji 2014

Kinoatelje in Zavod Otok vabita na filmski festival Nagrada Darko Bratina. Poklon viziji 2014. Nagrado letos prejme Laila Pakalnina,  plodovita in inovativna latvijska režiserka, ki v svojih filmih s pretanjenim čutom za podrobnosti in humorjem riše navidez vsakdanji svet, poln protislovij in absurdov. Vsestranska avtorica v svojih delih raziskuje večkulturno dimenzijo evropskega prostora in tudi aktualne teme družbenega in političnega življenja v Latviji. Devet let (2000–2009) je pisala prispevke za stalno rubriko v najpomembnejšem latvijskem dnevniku Diena, kjer se je kritično ukvarjala z aktualnimi temami iz družbenega in političnega življenja v Latviji. V okviru festivala bosta potekala dva dogodka, in sicer strokovna delavnica ter filmska projekcija in srečanje z režiserko.

Strokovna delavnica z režiserko in predstavitev usposabljanj za filmske ustvarjalce bo potekala v petek, 21. novembra 2014 od 9. do 18. ure v Gorici (ITA). Prijave na delavnico sprejemajo na elektronski naslov nagrada.darko.bratina@gmail.com. Rezervacije prevoza pa sprejemajo do ponedeljka, 17. novembra 2014 na elektronski naslov info@isolacinema.org.

Delavnica pod mentorstvom latvijske režiserke Laile Pakalnine bo temeljila na neposredni izmenjavi pogledov in izkušenj ter spodbujanju vrednot medkulturnega dialoga. Osredotočena bo na predstavitev njenega avtorskega pristopa s poudarkom na dokumentarnem filmu. V nadaljevanju bo Sabina Briški iz Centra Ustvarjalna Evropa v Sloveniji udeležencem predstavila razpoložljiva usposabljanja za filmske ustvarjalce znotraj evropskega programa Ustvarjalna Evropa – MEDIA. Delavnica je namenjena tako študentom filmskih kot kulturoloških in medijskih smeri in vsem prijateljem latvijske kulture.

Projekcija filma Čevelj, ki na humoren in pronicljiv način spregovori o času hladne vojne na meji med Latvijo in Sovjetsko zvezo ter srečanje z režiserko pa bo potekalo v soboto, 22. novembra 2014 ob 20. uri v Izoli. Predhodne rezervacije vstopnic so mogoče na elektronski naslov info@isolacinema.org.

Vstop na oba dogodka in organiziran prevoz do Gorice (ITA) so brezplačni, število mest je omejeno.

Vljudno vabljeni.