četrtek, 15. december 2016 Tekmovanje podjetniških idej: POPRI 2017

Imate zanimivo podjetniško idejo? Ste že izdelali seminarsko nalogo o poslovni ideji, ki jo želite uresničiti? Že poznate najboljše tekmovanje za podjetniške ideje v Sloveniji – POPRI? Prijavijo se lahko študenti in mladi do 29 let, ki še nimajo lastnega podjetja. Prijavite se s svojo podjetniško idejo, ki jo podrobneje opišete v predlogi. Le-ta se nahaja na prenovljeni spletni strani popri.si ali v platformi Mikrobiz.

Kaj moram opisati?

Predloga vas vodi skozi t.i. vitki okvir (lean canvas) oziroma 9 ključnih segmentov, ki predstavljajo poslovni model. V predlogi najdete tudi napotke za reševanje in praktični primer. V primeru, da ste že izdelali podobno seminarsko nalogo, pa lahko svoje gradivo le prilagodite naši prijavi. Svoji prijavi dodate še slikovno gradivo in kratek predstavitveni video o svoji ideji (med 1-3 min).

Princip tekmovanja ostaja enak, novost letošnjega leta predstavlja združitev državnega dela tekmovanja z zaključkom.
- 13. marec: Oddaja poslovnega modela
- 30. marec: Razglasitev 10 polfinalistov
- 5. april / dopoldne: Osebne predstavitve najboljših 10 ekip iz vsake kategorije iz cele Slovenije pred strokovno komisijo
- 6. april / popoldne: Predstavitev finalistov, zaključna prireditev in podelitev nagrad v Slovenskem narodnem gledališču Nova Gorica

5 razlogov za PRIJAVO:

• PREPROSTA PRIJAVA – prijavite se preko preproste predloge. Lahko pa tudi prilagodite že izdelano seminarsko nalogo, ki ste jo izdelali v sklopu šolskih aktivnosti in se z njo prijavite.
  • NOVA ZNANJA IN IZKUŠNJE – Z izpolnjevanjem predloge pridobite nova znanja, z uvrstitvijo v polfinale, pa se preizkusite tudi v veščinah javnega nastopanja.
  • BOGATE NAGRADE – Zmagovalne ekipe prejmejo bogate nagrade iz sklada 5000 €.
  • MNENJE STROKOVNE KOMISIJE – Ideje tekmovalcev bodo ocenili člani strokovne komisije, sestavljene iz podjetnikov, ključnih kadrov podjetij, pedagoških delavcev in drugih strokovnjakov iz področja podjetništva, ki bodo ponudili najhitrejšo oceno potenciala ideje.
  • PRIMERJAVA Z VRSTNIKI IZ CELE SLOVENIJE – Spoznali boste ideje drugih mladih po Sloveniji in navezali stike z aktivnimi in podjetnimi posamezniki, ki bodo v prihodnosti skupaj z vami spreminjali svet na boljše.

Pridružite se nam in nam sledite preko spletne strani (popri.si), Facebook strani (facebook.com/popripopri), ali nas kontaktirajte preko elektronskega naslova popri@primorski-tp.si, kjer vam bomo z veseljem odgovorili na vsa vaša vprašanja. Če želite preveriti, ali je vaša ideja dobradoživeti nepozabno izkušnjo, pridobiti nova znanja, se pomeriti z vrstniki iz cele Slovenije, se prijavite do 13. marca 2017 na POPRI!