torek, 27. januar 2015 Svetovno študentsko tehnološko tekmovanje Imagine Cup

Imagine Cup je največje svetovno študentsko tehnološko tekmovanje. Študentskim ekipam ponuja enkratno priložnost, da se s svojo aplikacijo, programom ali igro pomerijo z najboljšimi študenti na svetu in si tako priborijo privlačne nagrade, karierni in podjetniški preboj ter nepozabno potovanje na sedež Microsofta v Redmond, ZDA.

Zakaj sodelovati? Zato, ker se je sodelovanje v tekmovanju Imagine Cup izkazalo kot odlična odskočna deska za študentske ekipe. Za svojo odlično idejo, vrhunsko izvedbo, neprespane noči in prepričljivo prezentacijo si lahko prislužite bogate denarne in praktične nagrade, ste deležni intenzivne mednarodne promocije, doživite nepozabno izkušnjo in pridobite močno karierno referenco.

Tudi letos so tekmovalcem na voljo tri glavne kategorije tekmovanja:

• Kategorija "GAMES" - tekmujte z vašo zabavno in inovativno igro na katerikoli platformi: PC, Xbox, Windows telefon ali Windows tablici;
  • Kategorija "INNOVATION" - prebojne in disruptivne inovacije iz področja programskih rešitev s katerimi boste spremenili svet;
  • Kategorija "WORLD CITIZENSHIP" - za vse, ki želite z vašo aplikacijo spremeniti svet in življenje na našem planetu na bolje.

Študentske ekipe lahko svojo idejo v eno izmed treh kategorij prijavite do 30. januarja 2015 na spletni strani www.imaginecup.si. Za uvrstitev na prestižni finale v Redmondu bodo tri najboljše slovenske ekipe morale prepričati še polfinalno komisijo, ki bo v mesecu juniju prek spletnega ocenjevanja izmed vseh prispelih prijav na svetovnem nivoju izbrala tiste, ki se bodo udeležile prestižnega svetovnega finala.

Vabljeni k udeležbi.