torek, 13. januar 2015 Študentska organizacija UP in študentski svet Univerze na Primorskem želita z enkratno denarno pomočjo pomagati socialno ogroženim študentom, za katere predstavljajo stroški študija, literature, bivanja in prevoza preveliko finančno breme

V ta namen sta v teh dneh objavila razpis za dodelitev enkratne nepovratne denarne pomoči v višini do 3000, in sicer po ključu do največ 300 evrov za posameznika, ki mora izpolnjevati določene pogoje. Prijavijo se tako lahko samo študentje Univerze na Primorskem z veljavnim statusom, ki niso v rednem delovnem razmerju oz. prijavljeni na Zavod za zaposlovanje RS, študentje, ki so prvo leto brez statusa in so hkrati še vedno vpisani na kateri koli visokošolski zavod UP, pa tudi vsi tisti, ki se zaradi razlogov, na katere sami ne morejo vplivati, znajdejo v položaju hude materialne ogroženosti.

Med te razloge tako sodijo rojstvo otroka prosilcu, nastop brezposelnosti oziroma smrti enega izmed vzdrževalcev družine, nezmožnost dela prosilca, zaradi utemeljenih zdravstvenih težav ter druge zdravstvene,  psihosocialne ali druge posebne okoliščine.

Z razpisom želimo pomagati socialno ogroženim študentom UP. V okviru našega rednega delovanja smo v sodelovanju s Študentskim svetom UP organizirali različne aktivnosti in projekte, kot na primer Dan vina in čokolade, Dobrodelni kuhanček in čaj, Piškot, ki piše zgodbo, Valentinov žur s srčnim namenom, dražbo športnih artiklov, različna brucovanja in izlete. Prepričani smo, da bomo z zbranimi sredstvih na omenjenih aktivnostih in projektih pripomogli k reševanju trenutnih finančnih stisk študentov naše univerze,” je ob tem povedala Nastja Slokar, sekretarka za socialo in študentsko problematiko ŠOUP.

Vloge z vso zahtevano dokumentacijo je potrebno oddati osebno oziroma poslati s priporočeno pošto najkasneje do 12. februarja 2015. Več o samem razpisu dobite tukaj.