petek, 29. maj 2015 Razpis za mesto Mladega raziskovalca/raziskovalke s področja atmosferske kemije

Laboratorij za analizno kemijo s Kemijskega inštituta vabi študente/študentke naravoslovnih smeri, da kandidirajo za mesto Mladega raziskovalca/raziskovalke s področja atmosferske kemije.

Mladega raziskovalca/raziskovalko bo financirala Javna agencija za raziskovalno dejavnost RS za obdobje 3,5 let. Kandidat/kandidatka mora izpolnjevati pogoje v skladu s 103. členom Pravilnika o postopkih (so)financiranja, ocenjevanja in spremljanja izvajanja raziskovalne dejavnosti. Od kandidatov/kandidatk pričakujejo ustrezno izobrazbo naravoslovne smeri in motiviranost za odkrivanje novega.

V laboratoriju nudijo zanimiv študij, ustvarjalno raziskovalno delo in širok izbor tematik na področju atmosferske kemije:

• študij kemijskih procesov (kinetika & mehanizmi) nastajanja in staranja sekundarnih organskih aerosolov (SOA),
  • vzorčevanje aerosolov & njihova fizikalno-kemijska karakterizacija,
  • razvoj analiznih metod za okoljsko pomembne zvrsti.

Mladi raziskovalec/raziskovalka bo imel/a tudi možnost za izpopolnjevanje v priznanih laboratorijih v tujini, možnost rednega udeleževanja domačih in mednarodnih znanstvenih srečanj, ustvarjalno in stimulativno delovno okolje ter dostop do moderne opreme.

Kandidate/kandidatke vabijo, da prijave s kratkim življenjepisom in motivacijskim pismom pošljejo dr. Ireni Grgić na naslov: irena.grgic@ki.si. Razpis bo odprt do izbora kandidatov/kandidatk.