torek, 8. marec 2016 Vabilo k sodelovanju na Primatijadi 2016

Primatijado 2016 organizira Fakulteta za fiziko iz Beograda,  potekala pa bo od 28. aprila do 2. maja v Albeni, Bolgarija.

Primatijada je tekmovanje, ki se odvija na področju matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved in v športnih disciplinah. Letno se je udeleži približno 1500 študentov iz vseh držav Balkana, poleg tekmovanja pa je poskrbljeno tudi za študentske zabave.

Letos bo mogoče tekmovati s projektnimi nalogami iz matematike, računalništva, fizike, kemije, biologije in geografije. Vsaka naloga mora vključevati podatke o fakulteti, študentu, mentorju, povzetek, uvod, telo besedila in zaključek. Reference se navajajo po Harvardskem načinu citiranja. Študenti morajo svoje naloge pripraviti pod strokovnim mentorstvom, lahko pa so v slovenkem, angleškem, srbskem, hrvaškem ali makedonskem jeziku, največ 15 strani dolge. Prijavijo se lahko študenti dodiplomskih in podiplomskih študijskih programov, tekmujejo pa sami ali v paru.

V športnih disciplinah lahko tekmujete v nogometu, rokometu, odbojki, šahu, košarki, plavanju in namiznem tenisu.

Za tekmovalce, ki se bodo udeležili Primatijade s projektnimi nalogami, bo fakulteta v celoti pokrila vse stroške (prevoz in polni penzion), za tekmovalce, ki pa se bodo Primatijade udeležili v športnih disciplinah, bo fakulteta krila le stroške prevoza.  Cena za 4 polne penzione je 99€.

Rok za prijavo za športno disciplino je do torka, 15. marca 2016, za projektno nalogo pa do petka, 1. aprila 2016 (skupaj z izjavo mentorja). Rok za oddajo projektnih nalog je do 15. aprila 2016.  Prijavo pošljite na e- naslov olga.kaliada@upr.si

Vsi študenti, ki se boste Primatijade udeležili, boste imeli opravičen izostanek od predavanj in vaj.

Več informacij o Primatijadi najdete na njihovi spletni strani, fotografije preteklih Primatijad pa tukaj.

Vabljeni k udeležbi.