petek, 7. februar 2014 Primatijada 2014

Spoštovane študentke in spoštovani študentje.

Leto je naokoli in spet je tu Primatijada. Že štiri leti zapored smo zelo uspešni tako v raziskovalnih delih, kot v športu.

Utrinke iz prejšnjih Primatijad si lahko ogledate v fotogaleriji na Famnitovi spletni strani ali pa na Facebooku pod profilom Famnit Fakulteta Študenti.

Kaj je PRIMATIJADA?

PRIMATIJADA je tekmovanje, ki se že vrsto let odvija na področju matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved in v športnih disciplinah. Letno se ga udeleži približno med 1500 in 2000 študentov iz vseh držav Balkana, ki na PRIMATIJADI predstavijo svoje izdelke (projektne in druge naloge).

Letošnja PRIMATIJADA bo potekala od 29. aprila do 4. maja v Bolgariji. Nastanjeni bomo v hotelih Gladiola oziroma Akatsia na obali Črnega morja (Zlati peski).

Kdo organizira PRIMATIJADO?
Letošnjo PRIMATIJADO organizira Biološka fakulteta iz Beograda.

Tekmovanja v znanju:
Na području znanja bo mogoče tekmovat s projektnimi nalogami iz matematike, računalništva, fizike, kemije, biologije in  geografije.

Študenti, ki se želijo udeležiti PRIMATIJADE s projektnimi nalogami, morajo pod srokovnem mentorstvom izdelati projektno nalogo na določenem vsebinskem področju ter jo v predstaviti na letošnji PRIMATIJADI v Bolgariji. Projektne naloge in predstavitve so lahko v slovenščini, angleščini, srbščini, hrvaščini. Izbira jezika je odločitev posameznega študenta. Študent lahko pripravi nalogo sam ali v paru.
Prijavijo se lahko študenti dodiplomskih in podiplomskih študijskih programov.

Športna tekmovanja:
Tekmujete lahko v:
  • nogometu,
  • rokometu,
  • odbojki,
  • košarki,
  • šahu,
  • tenis

Punce in fantje tekmujejo posebej.
Pri šahu tekmujete v trojicah.

Do kdaj moram oddati prijavo?
Rok za prijavo na tekmovanje je petek , 14. marec 2014. Prijavo pošljite na e-naslov:
V kolikor boste tekmovali v športnih disciplinah, prijavo pošljite skupinsko za posamezno disciplino. Prijava je dokončno potrjena z vplačilom nastanitve (tekmovalci v športnih disciplinah in navijači).
Za študente, ki bodo tekmovali s projektnimi naloga je dovolj le prijava po mailu ter do 4. 4. 2014 morate dostaviti podpisano izjavo s strani mentorja, da bo naloga pravočasno pripravljena.

V kolikor do navedenga roka ne dostavite izjave mentorja, se smatra, da naloga ne bo pripravljena ter udeležbo plačate po polni ceni.

Prijava mora vsebovati:
  1. Ime in priimek tekmovalca
  2. Datum rojstva
  3. Emšo
  4. Št. dokumenta
  6. Napiši ali potrebuješ dodatno zdravstveno zavarovanje (dodatnih cca 7€)
Rok oddaje projektnih nalog je 15. april 2014. nalog.

Kdo mi lahko pomaga (me usmerja) pri pripravi projektne naloge?
Za pomoč in svetovanje so na voljo profesorji in asistenti UP FAMNIT. V kolikor ima študent že pripravljen projekt ali nalogo, se lahko prijavi na tekmovanje tudi s tem projektom/nalogo.

Kaj pa cena?
Za tekmovalce, ki se bodo udeležili Primatijade s projektnimi nalogami, bo fakulteta v celoti pokrila vse stroške (prevoz in polni penzion). Za tekmovalce, ki se bodo udeležili Primatijade v športnih disciplinah, bo fakulteta pokrila le stroške prevoza, nastanitev v hotelu s polnim penzionom pa si pokrijejo sami.
Cena za 5 polnih penzionov je 115€ (ista cena velja tudi za vse tiste, ki se boste udeležili Primatijade kot navijači).
Posteljo si lahko tudi delite, kar pomeni, da je cena 115€ za dve osebi. V tem primeru samo enemu študentu pripadajo obroki, drugi si jih bo moral doplačat.

Tekmovalci v športnih disciplinah in navijači svojo nastanitev (115€) vplačajo do 14.3.2014 po predhodnem dovoru po mailu.

Vse študente vabimo k udeležbi na PRIMATIJADI!

Dodatne informacije: