ponedeljek, 17. junij 2013 PREŽIVI DEL POLETJA Z NAMI NA KRASU!

Univerza na Primorskem v sodelovanju s partnerskimi univerzami v Celovcu, Trstu in na Reki organizira v okviru Erasmus intenzivnih programov poletno šolo z naslovom »Remnants of the WWI – Research, Renovation and Rejuvenation of Cultural Tourism Sites« - “3R for CULTURAL TOURISM”.

Poletna šola bo potekala v Komnu na Krasu od 2. do 18. septembra 2013. Ponuja bogat 17-dnevni program, ki vključuje predavanja, delavnice, praktično delo in ekskurzije. Interdisciplinarno povezuje študijska področja geografije, zgodovine, antropologije, arhitekture, gradbeništva, ekologije, turizma in trajnostnega razvoja. Študenti navedenih študijskih področij bodo raziskovali zgodovinsko in kulturno dediščino 1. svetovne vojne po poteh Južne Soške fronte, vključujoč odkrivanje kavern, jam in drugih ostalin, kartografiranje in preučevanje novih možnosti uporabe oziroma namena teh objektov, vključno s pripravo načrta trženja turističnih znamenitosti. Program je namenjen dodiplomskim (med slednjimi bodo prednost imeli študenti zaključnih letnikov) in podiplomskim študentom z dobrim znanjem angleščine. Udeležba na poletni šoli je kreditno ovrednotena.

Udeležencem je ves čas trajanja poletne šole zagotovljena nastanitev in prehrana. Iz Kopra do Komna bo organiziran skupinski avtobusni odhod dne 2.9.2013, enako za vrnitev dne 18.9.2013.

Več informacij v pripetem razpisu; lahko pa kontaktirate tudi: tatjana.mikelic.goja@upr.si

Rok prijave je petek, 26.7.2013, in sicer se prijavite tako, da izpolnjeno prijavnico (iz pripetega dokumenta) pošljete v scan različici po e-pošti na: tatjana.mikelic.goja@upr.si, natisnjeno in podpisano prijavnico pa tudi z redno pošto na naslov:
Univerza na Primorskem
Sektor za mednarodno sodelovanje UP