torek, 3. junij 2014 Predavanje o tanatologiji na Filozofski fakulteti v Ljubljani

Na Oddelku za Psihologijo Filozofske fakutlete Univerze v Ljubljani bo v četrtek, 19.6.2014, s pričetkom ob 15:30 predavanje doc. dr. Slávka Démuthová z Univerze Sv. Cirila in Metoda v Trnavi na Slovaškem.

Predavanje z naslvoom »The needs of the dying person« bo potekalo v angleškem jeziku, predavanju pa bo sledila razprava, na kateri bo predavateljica na voljo tudi za podrobnejša individualna pojasnila.

O predavanju (ang.):
The lecture focuses on the problem of terminally ill patients. It stresses the importance of identification the final (terminal) phase within the development of lethal illness and presents the main areas of needs of a dying person. The cognitive needs stand as a necessary condition that has to be recognized and saturated in order to continue with filling other needs - physiological, psychological, and spiritual. At the same time, the consequences of deprivation of these needs are outlined.

O predavateljici:
Dr. Slávka Démuthová je študirala psihologijo na trnavski univerzi v Trnavi na Slovaškem, ker je tudi magistrirala in doktorirala s tezo o psihološkem profilu mladoletnih prestopnikov. Od leta 2000 dela kot univerzitetna učiteljica in raziskovalka na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze sv. Cirila in Metoda v Trnavi. Od leta 2013 je predstojnica oddelka. Njeni trenutni raziskovalni in poklicni interesi so osredotočeni na tanatologijo (»When the child is dying - Practical thanatology (2010), »Chapters from Thanatology« (2013)). Delala je s hudo bolnimi ter invalidnimi v »British charity Break« (Hunstanton, Norfolk, UK). Kot direktorica neprofitne organizacije pravkar pripravlja projekt hospic oskrbe. Z družino (je mati treh otrok) živi blizu Trnave. V Ljubljano prihaja na Oddelek za psihologijo na povabilo Katedre za psihološko metodologijo Oddelka za psihologijo FF UL v okviru Erasmus izmenjave učiteljev.