petek, 11. april 2014 Predavanje italijanskega filozofa prof. dr. Umberta Galimbertija - 16. april 2014

Vabljeni na predavanje slovitega italijanskega filozofa
prof. dr. Umberta Galimbertija

V sklopu Tedna UP PEF bo imel
v sredo, 16. aprila 2014, ob 10. uri
v predavalnici Tramontana (UP FHŠ, Titov trg 5, Koper)
predavanje na temo Nelagodje mladih.

Gostujočega profesorja bosta pozdravila dekanja prof. dr. Mara Cotič in predavatelj doc. dr. Andraž Teršek. Potekalo bo v italijanskem jeziku ob simultanem prevajanju. Za udeležbo se je potrebno prijaviti preko e-naslova andreja.sopic@pef.upr.si najkasneje do 14. aprila 2014. Navedenega dne bo imel ob 17. uri v palači Gravisi Buttorai v Kopru tudi odprto predavanje za javnost.

Umberto Galimberti je redni profesor na oddelku za filozofijo na Univerzi Ca’ Foscari v Benetkah in kolumnist časopisa »La Repubblica«. Zaslovel je s »filozofsko uspešnico« Grozljvi gost: nihilizem med mladimi (L'ospite inquietante. Il nichilismo e i giovani.), ki obravnava nihilizem med mladimi, tudi v povezavi s problematiko sodobnih šol in njihovo vlogo pri emocionalni vzgoji otrok. V slovenščino je bilo leta 2011 prevedeno še eno njegovo delo, Miti našega časa (I miti del nostro tempo). Štiridesetletnico delovanja Koprske Pedagoške fakultete bomo počastili tudi z njegovim predavanjem, naslovljenim Nelagodje mladih (Il disagio giovanile).