sreda, 12. februar 2014 Podjetje Optilab d.o.o. zaposluje mlade raziskovalce

Optilab d.o.o. je visokotehnološko podjetje, usmerjeno v razvoj kompleksnih informacijskih rešitev, s poudarkom na obdelavi velikih količin podatkov. Ena od primarnih usmeritev podjetja je razvoj produktov in rešitev za obvladovanje goljufij in nepravilnosti.
Vizija podjetja je, da postane prepoznan ponudnik tovrstnih rešitev v evropskem prostoru kakor tudi na globalnem trgu. Ponujati želi rešitve, ki združujejo najnaprednejše metode za odkrivanje goljufij in učinkovito podporo postopkom za razreševanje ter obvladovanje goljufij in nepravilnosti.
S strani Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je na Javnem razpisu za krepitev razvojnih oddelkov v podjetjih za omenjene cilje in program dela prejelo subvencioniranje za zaposlitev več mladih raziskovalcev.

K sodelovanju vabijo raziskovalca (m/ž), ki bi ga zanimalo delo v mladi in visoko izobraženi ekipi na raziskovalnem področju:

• Zasnova in optimizacija inteligentnih algoritmov s pomočjo statističnih ali matematičnih postopkov
  • Izdelava statističnih metod
  • Napredne metode strojnega učenja in podatkovnega rudarjenja.
Pogoji za prijavo so:
- Kandidat ima status podiplomskega študenta 3. stopnje (ali doktorski študij) na smeri študija: matematika/računalništvo in informatika/statistika/elektrotehnika
- Kandidat je pri vpisu v 1. letnik star do vključno 35 let
- Kandidat še nikoli ni imel statusa mladega raziskovalca po programih ARRS in SPIRIT in ni prejemnik javnih sredstev za sofinanciranje doktorskega študija, med katera spadajo tudi javna sredstva po Javnem razpisu ministrstva »Inovativna shema za  sofinanciranje doktorskega študija«
- Pripravljenost kandidata na redno zaposlitev s polnim delovnim časom v podjetju Optilab
- analitično, ustvarjalno mišljenje ter sposobnost reševanja problemov.
Nudijo:
- odlične delovne pogoje
- delo v mladem in inovativnem kolektivu
- zanimive in razgibane delovne naloge
- možnost dodatnega izobraževanja ter strokovnega in osebnega razvoja
- profesionalno delovno okolje.

Prijave spejemajo na e-naslovu zaposlitev@optilab.net.