sreda, 3. september 2014 Opravljanje neplačanega stažiranja na Veleposlaništvu RS v Washingtonu

Veleposlaništvo RS v Washingtonu objavlja dve mesti za opravljanje brezplačnega študentskega stažiranja na veleposlaništvu, in sicer eno od 15. aprila do 15. junija 2015 in eno od 15. septembra do 15. decembra 2015.

Stažiranje je neplačano, povrnejo pa se stroški prevoza in prehrane. Veleposlaništvo omogoča možnost bivanja v stanovanju za goste, ki je v stavbi veleposlaništva. Stažisti imajo možnost spoznavanja in sodelovanje pri delu veleposlaništva, in sicer:

• pomoč diplomatom na oddelkih: političnem; ekonomskem; konzularnem in  oddelku  za kulturo javno diplomacijo;
  • udeležba na sestankih EU, predavanjih "think-tankov", kongresnih zaslišanjih idr;
  • priprava  in sodelovanje na dogodkih  veleposlaništvu (javna diplomacija),
  • druga opravila po navodilu veleposlanika oziroma namestnika

Več informacij o študentskem stažiranju in prijavi je na voljo na tej povezavi.