petek, 3. oktober 2014 Izpuščanje morskih želv, opremljenih z oddajniki - VABILO

Inštitut za biodiverzitetne študije Univerze na Primorskem vabi na

IZPUŠČANJE MORSKIH ŽELV,  OPREMLJENIH Z ODDAJNIKI

Piran – 6. oktober 2014 ob 12. uri, na plaži pri Akvariju Piran.

Inštitut za biodiverzitetne študije Univerze na Primorskem v okviru mednarodnega projekta NETCET vodi satelitsko spremljanje morskih želv v Jadranu. V ponedeljek, 6. oktobra 2014 ob 12. uri bomo v morje izpustili štiri morske želve, opremljene s satelitskimi oddajniki, ki bodo dobro leto zbirali podatke o lokaciji želv ter njihovem vedenju. Pridobljeni podatki bodo pripomogli k boljšemu razumevanju biologije ter k boljšemu varstvu naših morskih želv.

Vabimo vas, da želve skupaj z nami pospremite nazaj v morje in jim zaželite srečno pot!

doc. dr. Bojan Lazar in mag. Tilen Genov