četrtek, 9. oktober 2014 OECD razpisuje dveletni program za mlade strokovnjake

OECD v letu 2015 razpisuje dveletni program za 19 mladih strokovnjakov  (OECD Young Professionals Programme – YPP). Program je namenjen visoko usposobljenim in motiviranim mladim različnih profilov, ki si želijo dela na projektih v okviru strateških usmeritev Generalnega sekretariata OECD,  zlasti s področja zelene rasti, razvoja, inovacij in NAEC. Kandidate mora zanimati delovanje OECD ter zavzemanje za mednarodno politiko sodelovanja.

Pogoji za prijavo so:

• kandidati morajo biti rojeni po 1. januarju 1982 (vključno s prvim januarjem 1982);
  • kandidati morajo biti državljani RS;
  • univerzitetna izobrazba z relevantnega področja;
  • najmanj dveletne delovne izkušnje;
  • odlično znanje vsaj enega od uradnih jezikov OECD (angleški in francoski jezik) ter osnovno znanje drugega ali pripravljenost za učenje drugega uradnega jezika OECD, znanje drugih tujih jezikov je prednost;
  • mednarodne izkušnje s področja raziskav in analiz v času študija, pripravništva ali službovanja so prav tako prednosti.

Več informacij o navedenem programu najdete na povezavi.
Rok za prijavo je 25. november 2014, in sicer preko spletne strani OECD, na elektronski naslov MZZ napotitve.mzz@gov.si pa je potrebno poslati obvestilo o svoji prijavi.

Izbrani kandidati bodo predvidoma decembra 2014 opravljali dveurni "online" pisni preizkus; po opravljenih testih, bo ožji izbor kandidatov februarja 2015 povabljen na razgovor. Dokončen izbor kandidatov bo narejen marca 2015, predviden začetek programa pa je poleti 2015.

Izbrani kandidati bodo z OECD sklenili pogodbo za 2 leti, po končanem programu pa bodo imeli možnost kandidiranja za zasedbo drugih delovnih mest znotraj OECD.