petek, 13. februar 2015 Indijski svet za kulturno sodelovanje (ICCR) razpisuje dve štipendiji v letu 2015/2016

Indijski svet za kulturno sodelovanje (ICCR) v okviru programa za kulturno izmenjavo v študijskem letu 2015/16 razpisuje dve štipendiji za slovenske študente.

Kandidate naprošamo, da se sami pozanimajo in raziščejo možnosti glede vpisnih pogojev posameznih univerz v Indiji za želeni študijski program in nato poleg osnovnih potrdil, ki so navedena na prijavnem obrazcu, predložijo vso dokumentacijo, ki jo zahteva izbrana univerza.

Več informacij o tem lahko najdejo na spletni strani Univerzitetne komisije za dodelitev štipendij (University Grants Commission), glede vpisnih pogojev pa na spletnih straneh ustanov, kamor se želijo vpisati. Na spletni strani ICCR  je objavljen tudi seznam univerz, ki so vključene v štipendijsko shemo ICCR.

Za tehniški študij ali študij inženirstva morajo imeti kandidati obvezno opravljene študijske predmete fizike, kemije in matematike. ICCR ne ureja vpisa na študijske programe medicine (zdravstvena nega/fizioterapija, anesteziologija, ipd.) ali modnega oblikovanja.

Pogoj je tudi dobro znanje angleščine. Kandidati bodo svojo raven angleščine dokazovali z opravljanjem testa na veleposlaništvu.

Rok prijave: 9. 3. 2015

Ustrezno izpolnjen prijavni obrazec, ki ga z drugimi dokumenti najdete na dnu strani, v dveh izvodih oddajte ali pošljite na naslov:

Veleposlaništvo Indije
Železna cesta 16

Naprošamo vas, da na spodnji e-mail pošljete tudi elektronsko različico.

Kontakt:

e-mail: cons.ljubljana@mea.gov.in