četrtek, 9. april 2015 Začenja se gostovanje petih tujih profesorjev na UP FAMNIT

Naslednji teden na UP FAMNIT prihaja pet tujih profesorjev iz Poljske, Italije, Madžarske ter Liechtensteina.

Prva bosta s predavanji začela doc. dr. Marcin Anholcer ter izr. prof. dr. Marco Zuffi. Doc. dr. Marcin Anholcer prihaja z Poznan University of Economics (Poljska) in na UP FAMNIT gostuje že četrto študijsko leto zapored. V času svojega obiska, 14.4.2015 – 5.6.2015, bo predaval pri predmetu Finančna matematika (dodiplomski študijski programi Matematika, Matematika v ekonomiji in financah, Računalništvo in informatika).  Izr. prof. dr. Marco Zuffi prihaja z Museum of Natural History, University of Pisa (Italija) in bo na UP FAMNIT gostoval med 14. in 25.4.2015. V času svojega gostovanja bo predaval v sklopu predmeta Izbrana poglavja iz zoologije kopenskih živali ter v sklopu predmeta Seminar (podiplomski študijski program Varstvo narave).

Iz Madžarske prihajata dva profesorja, in sicer izr. prof. dr. Miklós Krész ter prof. dr. Tamás Szőnyi. Izr. prof. dr. Miklós Krész z University of Szeged bo gostujoči predavatelj pri predmetu Izbrana poglavja iz teoretičnih osnov računalništva (podiplomski študijski program Računalništvo in informatika). Njegovo gostovanje bo potekalo v dveh delih, in sicer med 15.4. in 24.4.2015. in nato med 5.5. ter 23.5.2015. Prof. dr. Tamás Szőnyi  prihaja z Eötvös Loránd University, velja za priznanega strokovnjaka s področja končnih geometrij. Na UP FAMNIT bo predaval v sklopu predmeta  Poglobljene matematične vsebine iz diskretne matematike II (doktorski študijski program Matematične znanosti). Njegovo gostovanje bo potekalo med 17.04. in 23.04.2015.

Zadnji gostujoči profesor meseca aprila je Bernard Ries, izredni profesor na Universite Paris Dauphine  v Franciji.  Na UP FAMNIT prihaja za obdobje dveh tednov, v tem času bo predaval pri predmetu Algoritmi na grafih (podiplomski  študijski program Matematične znanosti ter Računalništvo in informatika).

Gostovanje omenjenih profesorjev omogoča projekt UP IN SVET - mednarodna vpetost Univerze na Primorskem.