sobota, 11. marec 2017 Vabljeni na srečanje z naslovom: »Zakaj je Univerza na Primorskem zanimiva za tuje raziskovalce?«

Univerza na Primorskem je od svoje ustanovitve vključena v mednarodni raziskovalni prostor. Danes se čedalje več visokošolskih učiteljev in raziskovalcev odloča za projektno sodelovanje, nekajmesečno gostovanje ali celo zaposlitev na članicah UP, kar dokazuje, da je naša univerza na različnih področjih ne le konkurenčna ostalim mednarodnim institucijam, ampak tudi privlačna raziskovalna destinacija.
O svojem raziskovalnem delu na UP, razlogih za tovrstno odločitev, življenju v Slovenskem primorju in ostalih življenjskih izkušnjah bodo spregovorili:

• Matthew Schwarzkopf, prej Oregon State University, ZDA, danes UP IAM,
  • Eric Hansen, Oregon State University, ZDA,
  • David DeVallance, West Virginia University, ZDA,
  • Guillermo Martinez Pastur, Southern Centre for Scientific Research (CADIC), Argentina.

Vabljeni v torek, 14. 3. 2017, ob 14. uri v študijsko sobo Galeb (Kettejeva 1, Koper)!