sreda, 15. junij 2016 Uspešen zaključek natečaja Podjetna Primorska 2016

Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske (UIP) je že deseto leto zapored organiziral natečaj za najboljšo poslovno idejo primorske regije Podjetna Primorska 2016.

Zagnani podjetniki so svojo idejo lahko prijavili na tri različne kategorije, in sicer Navigator, Optimist ter Rektorjeva nagrada. Konec maja je potekala zaključna prireditev, kjer so razglasili zmagovalce. Z zmagovalno idejo je v kategoriji Navigator strokovno komisijo prepričala podjetniška ideja Davida Kodarina »Solarne biološke suhe sanitarije«, v kategoriji Optimist je z zmago slavil Danijel Računica s poslovno idejo »Peč na biomaso«, v novi kategoriji Rektorjeva nagrada pa skupina »SHARK«, ki  jo vodi Marko Prcać, študent 1. letnika magistrskega študijskega programa Matematične znanosti na UP FAMNIT. Zmagovalni podjetniški timi v vseh treh kategorijah so za nagrado prejeli vavčer v protivrednosti 7.000 EUR.

Zaključno poročilo natečaja najdete TUKAJ.