torek, 9. februar 2016 Seminar za zgodovino matematike

KRATKA ZGODOVINA POLIEDROV

Vabimo vas, da se udeležite prvega seminarja za zgodovino matematike, ki bo potekal

v sredo, 17.2.2016, ob 16:15 v predavalnici FAMNIT-Pošta (Glagoljaška 8, Koper).

Na seminarju z naslovom »Kratka zgodovina poliedrov« bo DOC. DR. JURIJ KOVIČ predstavil nekaj glavnih mejnikov v razvoju teorije poliedrov.

Seminar za zgodovino matematike poteka v organizaciji oddelkov za matematiko UP FAMNIT in UP IAM ter UP PEF in se bo izvajal vsako sredo do zaključka drugega semestra tekočega študijskega leta in je namenjen vsem, ki jih zanima zgodovina matematike, tako dijakom in študentom ter profesorjem kot tudi zainteresirani javnosti.

Več o seminarju si lahko preberete na tej povezavi.

Poznavanje zgodovine matematičnih znanosti pripomore h globljemu razumevanju posameznih matematičnih konceptov in teorij. Koristno je ne samo za splošno matematikovo izobrazbo, ampak tudi za uspešno študijsko in pedagoško ter znanstveno-raziskovalno delo.

Vljudno Vas vabimo na dogodek in Vas obenem naprošamo za pošiljanje vabila tudi drugim morebitnim zainteresiranim.

Veseli bomo vaše družbe.