sreda, 10. september 2014 Raziskovalni dnevi iz matematike na UP FAMNIT

V sodelovanju z DMFA Slovenije in UP PEF na UP FAMNIT tudi letos organiziramo raziskovalne dneve iz matematike, ki bodo potekali v Kopru od 22. do 26. septembra 2014. K udeležbi smo povabili najuspešnejše dijake na državnem tekmovanju iz matematike in izbrane dijake primorskih srednjih šol. Dijaki bodo vsak dan poslušali večurna predavanja izbranih poglavij iz matematike, namenjena pripravam na Mednarodno matematično olimpijado in druga matematična tekmovanja. Po predavanjih bodo imeli čas tudi za samostojno reševanje nalog. Predavali bodo študentje in raziskovalci na UP FAMNIT, večinoma bivši udeleženci Mednarodnih matematičnih olimpijad.

Po en raziskovalni dan bo namenjen področjem geometrije (István Estelyi bo predaval o Ptolemejevem izreku) in algebre (Marko Palangetić bo predaval o funkcijskih enačbah), trije raziskovalni dnevi pa področju kombinatorike (Marko Rajković bo predaval o aritmetiki na permutacijah, Anastasiya Tanana o diferenčnih enačbah, dr. Ademir Hujdurović pa o teoriji grafov).