ponedeljek, 18. april 2016 Na mednarodni matematični konferenci CSASC 2016 tudi predavatelja UP FAMNIT

Letošnja izvedba skupne konference CSASC 2016, ki jo tradicionalno prirejajo matematična društva Katalonije, Slovaške, Avstrije, Slovenije in Češke, bo potekala v Barceloni od 20. do 23. septembra.
Med plenarnimi predavatelji bo letos prof. dr. Štefko Miklavič, v znanstvenem odboru konference pa bo izr. prof. dr. Jasna Prezelj (oba UP FAMNIT).

Program in vsebine letošnje mednarodne konference si lahko preberete na tej povezavi.

Konferenca CSASC se je razvila iz različnih srečanj svetovnih matematikov. Prva CSASC konferenca je bila leta 2010 v Pragi, druga leto pozneje v avstrijskem Kremsu, tretjo pa smo leta 2013 priredili v Kopru UP FAMNIT, UP IAM, Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, Inštitut za matematiko, fiziko in mehaniko ter UL Fakulteta za matematiko in fiziko.
Slovenske konference se je takrat udeležilo 150 svetovnih matematikov iz 21 držav (na fotografiji).