četrtek, 24. november 2016 Matematični adventni koledar 2016 – nagradni kviz za dijake in osnovnošolce

Oddelek za matematiko UP FAMNIT tudi letos organizira nagradni kviz Matematični adventni koledar.

Zaradi lanskega izjemnega odziva bo kviz letos namenjen tako dijakom kot učencem 8. in 9. razredov, ki se bodo lahko preizkusili v matematičnem znanju v obliki reševanja zabavnih matematičnih nalog v času od 1. do 19. decembra. Vsaka od devetih nalog kviza bo na voljo za reševanje en dan (od polnoči do polnoči).

Med sodelujočimi, ki bodo dosegli največje število točk, bomo izžrebali zmagovalca glavne nagrade, to je brezplačna udeležba na 7. poletnem matematičnem taboru za srednješolce Matematika je kul. Tabor bo v organizaciji UP FAMNIT potekal v Kopru v drugi polovici avgusta 2017 (predvidoma od nedelje 20. avgusta do sobote 26. avgusta).

K sodelovanju je fakulteta povabila slovenske srednje in osnovne šole.