ponedeljek, 4. julij 2016 Do petka v Izoli biološki raziskovalni tabor

Včeraj se je v Izoli pričel biološki raziskovalni tabor, ki ga skupaj organizirata Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT in Zveza za tehnično kulturo Slovenije – ZOTKS. Do petka bodo udeleženci, stari od 14 do 18 let v slovenski Istri odkrivali raznolikost rastlinstva in živalstva ter njihovo prilagoditev na življenje v Sredozemlju.
Delali bodo na kopnem, ob morju in v njem ter spoznavali delo v zavarovanih območjih. Svoje ugotovitve in najdbe bodo nato dobesedno postavili pod mikroskop, saj bo del tabora potekal tudi v sodobno opremljenih laboratorijih Univerzitetnega kampusa Livade.

Delavnice vodijo asistenti in profesorji z UP FAMNIT ter vabljeni biologi. Z mladimi udeleženci pa se družijo tudi študenti študijskega programa Biodiverziteta UP FAMNIT.

Na fotografijah prvi utrinki s spoznavnega večera in s prvega terena v Simonovem zalivu.