ponedeljek, 24. avgust 2015 9. Srednjeevropska matematična olimpijada v Kopru

Od 25. do 31. avgusta 2015 bo v Kopru potekala Srednjeevropska matematična olimpijada, 9. po vrsti. Tekmovalci in njihovi spremljevalci iz 10 srednjeevropskih držav (Avstrije, Češke, Hrvaške, Litve, Madžarske, Nemčije, Poljske, Slovaške, Slovenije in Švice) se bodo prvič zbrali v Sloveniji.
Tekmovalci se bodo pomerili tako na individualnem kot na skupinskem tekmovanju, kar je redkost med matematičnimi tekmovanji. V času bivanja v Sloveniji bodo obiskali Ljubljano in Postojnsko jamo.

Olimpijado organizira  Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije (DMFA) v sodelovanju z UP PEF in UP FAMNIT. Pri organizaciji sodelujejo, kot lokalni vodiči ekip, tudi štirje študenti FAMNIT-a in sicer Edin Husić, Vladan Jovičić in Anes Valentić, študenti programa 1. stopnje Matematika ter Borut Umer, študent programa 2. stopnje Matematične znanosti.

Več informacij o olimpijadi je na voljo na uradni spletni strani olimpijade, http://memo2015.dmfa.si/.