nedelja, 16. november 2014 Uspešno zaključena delavnica na Mississippi State University v soorganizaciji UP

V soboto, 15. 11. 2014 in nedeljo, 16. 11. 2014 je na Mississippi State University v Starkvillu v ZDA potekala delavnica 3rd Mississippi Discrete Mathematics, pri organizaciji katere je sodelovala tudi Univerza na Primorskem s finančno pomočjo ARRS.

Paul Balister iz University of Memphis je izvedel vabljeno predavanje z naslovom "Minimal symmetric differences of lines in projective planes". Druga predavanja so bila iz različnih področji diskretne matematike in kombinatorike z mnogimi povezavami s topologijo in algebro.

Več si lahko preberete tukaj.